Üniversite Hazırlık

Üniversite Hazırlık

Üniversite sınavına hazırlık sürecindeki öğrencilerimizin hayatalrının bu en zor dönemecinde ciddi anlamda desteğe ihtiyaçları vardır. Özellikle bu yıpratıcı süreçte aile ve öğrenci arasındaki bağ ve diğer aile içi dinamikler de zarar görebilir. Bu zorlu süreçte öğrencimizin desteği olmak ve süreci en verimli şekilde yönetmek için Eğitim danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.  Eğitim danışmanlığı yaad daha popüler olan adı ile eğitim koçluğu hizmeti öğrencinin öğrenme zorlukları ile mücadelesini test teknikleri hakkında bilinçlenmesini ve genel olarak akademik başarısını amaçlar.

Özellikte bu süreç sadece takip olarak görülmemeli ve aile bireyleri kendini öğrencinin takip ve denetim mekanizması olmaya çalışmamalıdır. Bu süreçte öğrencinin ailesine daha çok ihtiyacı olacaktır bu sebeple aile bağlarınızı güçlü tutmaya odaklanın. Sınav ve diğer konularında ona ilgili alanda uzman bir öğretmenin yaklaşımı çok daha verimli olacaktır. 

Tüm bunlara ek olarak bizler destek alan öğrencilerimizin süreç boyunca doğru öğrenme tekniklerini kullanmaya, geriye dönük sağlıklı analiz alışkanlığı kazanmalarına ve bireysel öz denetim mekanizmalarını geliştirmelerine katkıda bulunmaya odaklanmaktayız. Tüm bu kazanımlar öğrencimize bir hayat boyunca sayısız avantajlar kazandıracaktır. 


Ayrıca bilmeniz gereken bir diğer değerli husus. Eğitim anlayışımız gereği öğrencilerimiz ile görüşme sürelerimizde veya sayısında bir limit bulunmamaktadır. Bir çok kurum haftalık görüşme sayısına göre 'paket' fiyatlar veya politikalar geliştirmektedir. Ancak bizler öğrencimizin her ihtiyacı olduğunda rehberlik hizmetine ve diğer konulara erişim imkanı sağlamaya çalışmaktayız.  Kontroller gün içinde sürekli olarak sağlanır, görüşmeler genellikle haftada bir olur ancak ihtiyaç durumunda veya öğrencinin istemesi durumunda görüşme süresi için veya sayısı için bir limitlendirme yoktur

destek