Online Eğitim Koçu

Özellikle bilgi ve iletişim anlamında teknoloji artık olmazsa olmazların başında gelmektedir. Teknolojiden her türlü yarar sağlanabilir. Aynı şekilde online eğitim koçluğu sayesinde de hayatınıza değer katabilirsiniz.

21.Yüzyıl’da Neredeyse her şey dijitalleşti ve dijitalleşmekle birlikte bilgiye erişim kolay ulaşılabilir hale geldi. Ve biz bundan yüksek yarar elde edebilme imkânına sahibiz. Online eğitim koçluğu ile geleceğiniz mertebeye sizde çok şaşıracaksınız. Gelin online eğitim koçluğu hakkında ayrıntılara inelim.

 

 Online eğitim koçluğu / Danışmanlığı nedir?

 

Uzaktan eğitim ile ders alınan bu süreçte koçluk eğitimleri de online hale gelmiş durumda. Öğrencilerin istediği saatte yahut zor durumda kaldığı anda ulaşabileceği eğitim koçu ona eğitimi ile ilgili yapması gerekenleri hızlıca aktarabilir.

Öğrenciler ve veliler olarak eğitim konusunda ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. İşte tam da burada online eğitim koçuna başvurmalısınız. Çünkü eğitim koçu alanında uzman bir eğitimci olarak size yapmanız gerekenler hakkında bilgi vererek sizi en doğru şekilde yönlendirecektir. Eğitim koçu öğrenciniz için en doğru çalışma planını hazırlayarak bu süreçte kafa karışıklığı yaşamasını önleyecek ve zamanını en doğru ve en çok verim alacağı şekilde planlamasını sağlayacaktır. Ayrıca öğrencinizin eğitim hayatını gönül rahatlığıyla takip edebileceksiniz.

Bilirkişi tarafından en doğru şekilde yönlendirilip profesyonel destekle öğrencinizi kontrol edeceksiniz. Ne büyük fırsat değil mi?

 

 Online Eğitim Koçluğu Avantajları

 

1.    Online eğitim koçluğu süresince öğrenci geçireceği zorlu süreçte yalnız olmadığını bilir ve omuzlarındaki yükü paylaşabileceği bir uzman gözetiminde çalışmalarını yürütür.

2.    Online eğitim koçluğu sistemince gizlilik ve güven esastır. Öğrencinin herhangi bir sorunu başka birine aktarılmayacak ve öğrenciyle bire bir ilgilenilecektir.

3.    Özellikle en önemli konumuz, zaman. Zamandan yüksek ölçüde tasarruf edilecek ve arta kalan zaman daha iyi bir şekilde değerlendirilecektir.

4.    Öğrenciye hatalarının tecrübe olduğunu telkin eder ve hata yapmaktan korkmaması sağlanır

5.    Koç, Öğrenciye kapasitesi, gayreti ve ilgi alanına göre hedefler sunar ve önerdiği yöntemlerle öğrenci, emin adımlarla yolunda ilerler

6.    Zaman önemlidir demiştik. Öğrenci, istediği vakti ayarlayabilir ve koçla görüşme sağlanabilir.

7.    Yaşanılan sınav kaygısı eğitim koçu ile yapılan çalışmalar doğrultusunda giderilmeye çalışılıp öğrencinin daha kontrollü bir sınava hazırlık süreci geçirmesi sağlanır.

8.    Eğitim koçu öğrenci ve ailesiyle birlikte çeşitli çalışmalar yapar. Öğrencinin çalışmaya hevesini kırmadan adım adım ilerler ve öğrenciyi ve çalışmalarını en baştan değerlendirir.

 

 Neden Online Eğitim Koçunu Seçmeliyim?

 

Eğitimin çevrimiçi olması eğitime ayrı bir değer katıyor. Online eğitim olmasının birçok alanda yararı vardır. Zamandan yüksek ölçüde tasarruf sağlandığı gibi paradan, yorgunluktan ve iş gücünden de yüksek ölçüde tasarruf sağlanıyor. Bayram tatili, hafta sonları ve resmi tatillerde de öğrenci koça veya herhangi bir danışmana ulaşmak isteyebilir. Online eğitim koçu burada devreye girecektir.

Ayrıca öğrencinin disiplini eğitim koçu ve aile yardımıyla her an gözden geçiriliyor. Öğrencinin hayatını düzene koyma, sistemli ve planlı çalışmayı aşılama, öğrenciye kitap okumayı sevdirme gibi birçok alanda ailelere ve öğrencilere uzman koçlar tarafından destek sağlanıyor.

Üstelik öğrenci zamanı en iyi şekilde kullanma becerisine sahip oluyor ve kendi gelişimini kendi gözleriyle görmesi sağlanıyor. Üstelik yetenekli olduğu alan belirlenip o alanda öğrenciyi uzmanlaştırma hedefleniyor. Öğrenciyle birkaç seanstan sonra ona en verimli öğrenme tekniğini tespit edip öğrenciyle bunu uygular ve aile ortamı gibi dış çevrelerin en uygun hale gelmesini sağlar.

 

 

 

Online Eğitim Koçunun Sorumlulukları Nelerdir?

 

Online eğitim danışmanı;

1.    Öncelikle öğrencinin okul başarısını arttırmayı hedefler.

2.    Sınav hazırlıklarını gözden geçirip gelişimini destekleyerek ve öğrenciye gelişimini bildirir.

3.    Sınavın verdiği kaygıları en aza indirip, Sınavları öz güvenle bitirmesini sağlar.

4.    Öğrencinin öz güvenini yükseltip soru sormasını sağlar. Ayrıca sorularını doğru sorabilmesi için gerekli eğitimleri verir.

5.    Mesleki yönlendirmede uzmanlar tarafından gerekli bilgileri aktarır ve öğrencinin hayat kalitesini arttırmayı hedefler.

6.    Öğrencinin öz denetim mekanizmasını etkin kullanabilmesi, doğru çalışma ve çabalama alışkanlığının kalıcı olarak kazanılmasını sağlar.

 

 

 

Kimler Eğitim Koçluğu Yapabilir ve Kimler Yapamaz?

 

Teknoloji gelişiyor ve bundan yarar sağlıyoruz dedik ama doğru kişiyi bulmak zorlaştı. Artık teknoloji çağında güven azaldı. Peki, Hangi eğitim koçuna güvenebilirsiniz?

Asla ve asla başka bir meslekle uğraşıp ta eğitim koçluğunu sadece öğrenci takibi yapmak gibi gören kişilere kanmayın! Bu mesleğin erbabı olan koçluğu uzun süredir yapan ve gerçekten alanında uzman, öğrenci psikolojisinden anlayan kişilerle çalışmalısınız. Sonuçta çocuğunuzu ve geleceğini emanet ediyorsunuz. Ve atılan küçük bir yanlış adımla geri dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkabilir.

Eğitim koçlarının kesinlikle daha önceden bu alanda çalışmış mesleki açıdan gerekli eğitimi almış olması gerekiyor ki Özellikle farklı meslek gruplarından gelmiş ve sadece para karşılığında alınan sertifikalarla bu işi yapan kişiler bu meslek için yeterli olmayabilir. Çünkü ucuz kurumlardan alacağınız birkaç küçük eğitimle sertifika sahibi olmak kolay.

Eğitim koçunun öğrenci psikolojisini, nasıl davranması gerektiğini ve öğrenciyi anlama gibi konularda uzman olması birinci kuralımızdır. Bu yüzden resmi bir kurumda çalışmış, mesleki tecrübesi yüksek gerekirse “rehber öğretmen” sıfatını almış kişilerle çalışmak gerekir.

 Bu blog yazımızı beğendiyseniz beğen butonuna tıklayarak oylamayı unutmayın lütfen. Ayrıca Online Eğitim Koçu hakkında daha detaylı araştırma yapmak isterseniz OnlineEgitimKocu.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.